Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je u nás nového

 

10. 6. 2009 - Stránky byly přestěhovány na http://blesinky.webnode.cz/

 

13. 2. 2008 - Lahja :: Přidán Přehled potřebných vitamínů a minerálů. Jinak se těšíme dobrému zdraví a nedávno jsme slavily druhé narozeniny Soni a Sáry.

 

4. 2. 2008 - Lahja :: Update Přehledu léků.

 

8. 11. 2008 - Opět máme pár novinek. Naučily jsme se otevírat dveře od Obludária - když člověk odejde vařit, máme tak čtvrt hodiny, než nás pochytá a zavře. Taky jsme dostaly novou přepravku - člověk je z ní taky nadšená a co nejdříve o ní napíšeme do patřičné sekce. Iriska se naučila šplhat po zácloně. Za pár dnů si sáhne na strop. A poslední novina není veselá. Sáry se už zase chytila rýma. Zítra jde k doktorovi.

 

24. 10. 2008 - Tarja :: Tak já se teda nechala vyfotit...

 

24. 10. 2008 - Nové fotky Sáry a zejména Soni v profilech. Nicméně Tarja je stále nevyfotitelná, takže má prázdný chlíveček. Sára je po dvou měsících úporné rýmy prohlášena za zdravou.

 

8. 10. 2008 - Přestěhovaly jsme se s člověkem zpátky do Prahy. Není tady žádný pes ani nic jiného, co by nás chtělo sníst, a tak jsme se rozhodly, že naše hraní opět obohatíme o rozmnožovací pokusy. Zatím z toho nic nebylo. Na potkaním mejdle u pekelníčků, co bydlí s jednou paní v Krč i pákrát už jsme tam byly, jsme se dostaly k samečkovi, který prý nedělá mimina. No, nic z toho nebylo. Holky, které s ním přijely, nám daly najevo, že jsme v pořadí...

 

26. 8. 2008 - Lahja :: Přehled léků pro potkany byl (už poněkolikáté) aktualizován. Tarja dostala pod patronát novou sekci, za námět děkujeme Lecik z diskuze na kralici.cz/potkani.

 

7. 7. 2008 - Lahja :: Přidán článek Přehled léků pro potkany s tabulkami ke stažení.

 

24. 6. 2008 - Dana dnes v noci po dlouhé a těžké nemoci zemřela ve spánku.

 

27. 5. 2008 - Něco se k nám nastěhovalo! Prý kamarádka pro Irisku, aby pořád nedávala hryzáním nábytku a mříží najevo, že se nudí, protože my ostatní už máme rok a nemáme na blbnutí náladu. Jmenuje se to Tarja Lenif, zatím to bydlí na stole v malé klícce a ještě neumí dělat s počítačem. Až vyroste, tak ji to naučíme, ale do té doby by nám to tady jen spamovala pubertálními výlevy.

 

11. 5. 2008 - Oskenován nový komiks. Další novinky už tak veselé nejsou - Dana je vážně nemocná. Všichni včetně paní veterinářky jí držíme palce, aby se z toho dostala. Naše člověk nás vážila a plusmínus čtyřstovková trojice Soňa-Lahja-Sára slyšela nějaká neblahá slova o dietě.

 

29. 4. 2008 - Včera jsme poprvé pozorovaly nové lidské chování, které nám není známé a jehož smysl jsme stále nepochopily. Naše člověk nás jako obvykle pochytala a nastrkala do přepravky a začala nám rozebírat obydlí. To nám nějak moc nevadí, protože když není líná, dělá nám přestavbu nábytku a pak je zábava zjišťovat, kam zas co dala. Jenže tentokrát místo aby si vzala rukavice a začala vybírat lopatkou Asan, vyhrabala ze svojí skříňky nějakou hranatou věc, z té vytáhla dlouhý pás, přiložila ho ke stěně našeho bejváku, pak ke dveřím a zaradovala se. Poté celou klec popadla (!!!) a s jistou námahou vynesla někam ven (!!!). Další půlhodinu jsme ji neviděly. Pak se vrátila, tvářila se znechuceně a podle Iris už neměla na nohách ponožky, táhla z ní divná vůně. Celý večer si pořád čichala k rukám a běhala do koupelny. Občas zase zmizela někde v pryči. Jednou si otevřela jogurt, ale čichla k němu, zatvářila se ještě znechuceněji než předtím a vrátila ho do ledničky. Když nám nakonec (konečně!) přinesla zpátky náš bejvák, dala nám tam koberec a patra, jsme zjistily, že celá klec táhne stejně jako ona pěkným tfujem. Jaly jsme se mohutně značkovat. Docela jsme se divily, že ji mezi tím běháním do koupelny nenapadlo použít ty lahvičky, ve kterých mají lidé značky a stříkají si je na sebe. Vzpomněla si až ráno, když se osprchovala a vůně nelibonelibá se jí konečně pustila. Naše klec už během noci začala zase hezky potkansky vonět. Zato z ní pořád táhlo a říkala něco o tom, že tu sušárnu bude muset vrátit až zítra večer, protože vylila to savo (myslím, že to tak nějka znělo) z vaničky a ten smrad se nedá během dneška vyvětrat.

 

25. 4. 2008 - Ginny :: Uh, konečně jsem dokončila článek o karanténních opatřeních. Docela mně bolí tlapky, takže jsem nakonec zbytek musela nadiktovat nezničitelné Iris. Nevyznívá to pro nás dobře. Ještě tři týdny máme s návštěvami a mejdly utrum... Být mladší, tak si z toho rvu chlupy a udělám ze sebe písařku. Ale pubertu už mám dávno za sebou a naše puberťačka mně tady teď dělala písařku. Doufám, že ji to trochu unaví a nebude zase celou noc dělat scény, že nemůže jít zakalit.

 

24. 4. 2008 - Soňa :: Konečně články z mé sféry nevhodné pro děti, na které určitě netrpělivě čekáte. Dámské a pánské záležitosti (hihi). Konkrétně o tom, co dělají některé z nás, jakmile ucítí chlapa (že jo, Lahi), a o tom, co to s chlapem udělá, když se najednou probudí z narkózy a... zjistí, že přišel o svou chloubu.

 

22. 4. 1008 - Další článek o nás, tentokrát o našich chutích.

 

20. 4. 2008 - Lahja :: Dala jsem dohromady další rešerši ohledně poplatků u doktora, aby tady pořád nebylo to Sářino fňukání, že nemůže šplhat po cizích lidech. Heč, já nechytila nic! Ale všichni tvrdí, že jsem to přinesla a že Sára k těm klukům co to měli na srazu nelezla. Tsss, dokažte to!

 

19. 4. 2008 - Sára :: Tentokrát pořádně: jeden článek, druhý článek. Vypadá to, že injekce pomáhá. Přestává mně svědit brada, ale pro změnu Danu začíná. Naše člověk se pozítří chystá na sraz bez nás. Ach jo.

 

16. 4. 2008 - Sára :: Přidala jsem nový článek, ale jsem dneska krajně naštvaná, protože jsem dostala injekci a prý bude ještě jedna a Lahja s Ginny tvrdí, že prý jsme v karanténě a nebudou návštěvy. Až vychladnu, udělám pořádnou aktualizaci.

 

15. 4. 2008 - Lahja :: Vrhla jsem do práce na své sekci a dala dohromady lékárničku. Mám takový pocit, že ji brzy budeme potřebovat. Sára si při ranní hygieně našla na bradě nějaké divné stroupky a Danu taky pořád něco svědí. A slyšeli jsme, jak naše člověk volá veterinářce a říká něco o svrabu. To ne! Máme utrum se srazy. Přinejmenším na měsíc... nevíme to přesně, ale Ginny to začala hledat na internetu, prý je to skvělý námět na článek. Mně to teda v tuhle chvíli akorát tak štve. Zatím jsem si na žádném srazu nevrzla, ale co kdybych zrovna ten příští - na kterém nebudu - měla štěsti!?

 

13. 4. 2008 - Články o Obludáriu a o našem cestovním arzenálu v nové sekci Jak žijeme. Psáno napůl námi a napůl naší člověk.

 

12. 4. 2008 - Lahja :: Dnes jsem zažila zajímavé setkání - viděla jsem se skoro po tři čtvrtě roce se slečnou, u které jsem se narodila. Mimochodem a byli tam chlapi. Jenže kdykoliv jsem se k nim dostala, tak mně jejich člověk okamžitě vytáhla, že prý jí její chlapečky prznit nebudu. Škoda. On jeden se taky tvářil zděšeně, kdykoliv mně viděl.

 

10. 4. 2008 - Sára :: Přidala jsem Promluvu o chovatelské etice od Beris, který volně obíhá o internetu.

 

1. 4. 2008 - Iris :: Můj první článek, který není o nás. Ač na apríla, není zrovna o veselém tématu. Přidaly jsme všechny dosavadní Potkaní příhody.

 

31. 3. 2008 - Založily jsme si web. Jako první jsme samozřejmě začaly psát sáhodlouhé info o sobě.